صفحه اصلی / آموزش / حل مشکل بالا نیامدن سیستم بعد از اکتیو کردن ویندوز

حل مشکل بالا نیامدن سیستم بعد از اکتیو کردن ویندوز

 

hard_drives_2گاهی اوقات بعد از اکتیو کردن یا فعال کردن ویندوز7، ویندوز دچار مشکل شده و سیستم دیگه بالا نمیاد و بوت نمیشه! دلیل این میتونه سازگار نبودن Activator با بایوس سیستم شما باشه که منجر به آسیب دیدن و یا حذف بوت سکتور (Boot Sector) سیستم شما میشه. در ادامه راهی آسون برای حل این مشکل رو بیان میکنیم …

برنامه ها و امکانات جدیدی در بسته های نصبی ویندوز هفت گنجانده شده که میتونند خیلی از مشکلات کاربران رو حل کنند و برای استفاده از اونها فقط لازم هست اونها رو بشناسیم…

همونطور که گفتیم گاهی اوقات بعد از Active کردن ویندوز هفت boot sector یا دچار آسیب میشه و یا کلا از بین میره که برای تعمیر و در واقع رونویسی این سکتور از ابزار bootsect.exe استفاده می شود.

نکته:

بوت سکتور اولین سکتوری است که هنگام راه اندازی رایانه از پارتیشن های فعال خوانده می شود و اطلاعات لازم برای بارگذاری فایل ها را در خود جای داده است.

برای شروع کار ابتدا رایانه‌ی خود را با DVD ویندوز 7 بوت کنید.

سپس در قسمتی که گزینه‌ی Install Now را مشاهده می‌کنید، در پایین پنجره روی گزینه‌ی Repair your computer کلیک کنید.

در مرحله‌ی بعد ویندوز اقدام به جستجو برای یافتن سیستم عامل‌های نصب شده روی رایانه کرده و گزارشی رو نشون میده. به طور پیش‌فرض، گزینه‌ی بالایی انتخاب شده است (اگر انتخاب نشده، خودتان انتخابش کنید).

روی دکمه‌ی Next کلیک کنید. در این مرحله گزینه‌ی Command prompt را انتخاب کنید. شبیه ساز داس در محیط ویندوز، اجرا می‌شود.

اگر درایو سیستمی شما C است (که در اکثر مواقع همین‌طور هم هست)، عبارت زیر (اولین خط زیر) را تایپ و در غیر اینصورت عبارت بعدی (دومین خط زیر) را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

bootsect.exe /nt60 C:

 

bootsect.exe /nt60 all

حالا پنجره‌ی Command prompt را بسته و روی دکمه‌ Restart کلیک کنید. مشکل شما باید حل شده باشد و پس از مدتی به صورت خودکار ویندوز 7 بالا بیاید

همچنین ببینید

آموزش روت گوشی گلکسی C7 Pro (تست شده)

Samsung-C7-pro   آموزش روت گوشی سی ۷ پرو (C7 Pro) یا همان c7 2017 با …

error: لطفا کپی نکنید