صفحه اصلی / آموزش / چگونه حباب زیر گلس گوشی را از بین ببریم؟

چگونه حباب زیر گلس گوشی را از بین ببریم؟

اگر به دلیل نصب اشتباه و بد گلس زیر آن حباب ایجاد شود، برای از بین بردن هوای زیر گلس می‌توان آن را به سمت لبه‌های بیرونی هل داد.
برای این کار می‌توان از یک کارت نظیر کارت‌های عابربانک استفاده کرد. بهتر است این کارت را از لبه روی گلس گذاشته و به آرامی آن را به سمت لبه‌های بالای گلس بکشید تا حباب‌ها کاملا از بین بروند. توجه داشته باشید اگر این کار با فشار زیادی انجام شود، موجب آسیب‌دیدن گلس و خش برداشتن آن خواهد شد.

اما اگر در هنگام نصب گلس، گرد و غبار به زیر آن نفوذ کرده باشد، برای از بین بردن حباب زیر گلس باید از راهکار دیگری استفاده کرد. ابتدا می‌بایست لبه‌های ابتدایی و انتهایی گلس را که نزدیک به ذرات گرد و غبار است را بلند کرده و سپس یک تکه نوارچسب اسکاچ را به سمت گرد و غبار گرفته تا ذرات گرد و غبار به آن جذب شوند.
پس از آنکه ذرات گرد و غبار زیر گلس را حذف کردید، مجددا لبه‌های گلس را بر روی نمایشگر قرار دهید. بهتر است در این مرحله با استفاده از یک کارت عابربانک روی لبه‌های گلس بکشید تا کاملا گلس روی نمایشگر فیکس شود. حال می‌توانید برای از بین بردن هوای زیر گلس با همین کارت روی گلس به صورت یکنواخت بکشید.

این راهکار تنها در مواردی صادق خواهد بود که حباب‌های زیر گلس کوچک باشند اما در صورتی‌که به دلیل نصب اشتباه، حباب‌های نسبتا بزرگی زیر گلس ایجاد شود و مدت زمان نسبتا زیادی از ایجاد آنها نیز بگذرد، از آنجا که خاصیت چسبندگی گلس دیگر از بین رفته، نمی‌توان آن را از روی نمایشگر گوشی جدا کرد و سپس مجددا آن را روی صفحه نمایش چسباند، بنابراین در این موارد توصیه می‌شود که این گلس را از نمایشگر جدا کرده و از یک گلس جدید برای صفحه نمایش دیوایس خود استفاده کنید

 

چرا حباب زیر گلس گوشی ایجاد می‌شود؟

گاهی اوقات ممکن است با وجود آنکه نصب گلس را به یک فرد خبره و ماهر سپرده‌اید، باز هم در زیر آن حباب ایجاد شود. معمولا آلودگی‌های محیط و وجود ذرات گرد و غبار و البته بیشتر از همه خطای انسانی موجب بروز این اتفاق شده و هوا به زیر گلس گوشی وارد شده و زیر گلس، حباب ایجاد می‌شود. این حباب‌ها علاوه برآنکه از زیبایی ظاهری گوشی می‌کاهند، موجب ناخوانا شدن صفحه نمایش نیز می‌شوند که ترجیحا باید از بین بروند.

در زیر می‌توانید آموزش نحوه صحیح نصب گلس برروی گوشی را مرحله به مرحله مشاهده کنید.

چگونه گلس گوشی را تمیز کنیم

استفاده از گلس محافظ صفحه راه بسیار خوبی برای جلوگیری از خط و خش افتادن روی صفحه نمایش گوشی است. اما اینکه محافظ‌ها به راحتی می‌توانند تعویض شوند به این معنی نیست که هر بار کثیف شد آن را تعویض کنید. چیز زیادی برای تمیز کردن گلس گوشی نیاز نیست؛ پارچه‌ای نرم و کمی احتیاط کافی است. درست مانند تمیز کردن صفحه نمایش اصلی گوشی، باید مراقب باشید تا خط و خش روی گلس گوشی ایجاد نشود. با استفاده از پنبه یا پارچه میکروفیبر نرم، با حرکات دایره‌ای کوچک شروع به تمیز کردن لکه‌های گلس کنید. اگر لکه‌ها به صورت خشک از بین نمی‌روند، پارچه را کمی نم کنید و با آن شروع به تمیز کردن کنید و سپس با قسمت خشک پارچه، نم اضافی رو گوشی را پاک کنید. همواره دقت کنید که آب به قسمت‌های باز گوشی مانند شکاف‌های میکروفون و اسپیکر وارد نشود.

همچنین ببینید

اینستارویال – اینستاگرام پیشرفته غیر رسمی با امکانات …

بکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه ها در بین کاربران می باشد.  قابلیت …

error: لطفا کپی نکنید