صفحه اصلی / نرم افزار موبایل / آندروید* / چگونه دکمه های لمسی اندروید را به شکل کلوچه تغییر دهیم؟

چگونه دکمه های لمسی اندروید را به شکل کلوچه تغییر دهیم؟

 

استفاده از منوهای شناور و تنظیمات این چنینی بین کاربران اندروید، شهرت خاصی پیدا کرده است. به همین خاطر  در ادامه روش تغییر محل قرارگیری و ظاهر دکمه های لمسی اندروید را بررسی می کنیم.

برنامه های تغییر ظاهر و مکان دکمه های لمسی اندروید

عوض کردن استایل دکمه های لمسی اندروید به شما کمک می کند تا مجبور نباشید همیشه دو دستی با گوشی کار کنید و کاربری عمومی گوشی راحت تر می شود. تعدادی از بهترین برنامه های اندروید برای این کار را به شما معرفی می کنیم تا آنگونه که دوست دارید دکمه ها را روی صفحه بچینید.

۱٫Pie Control

                                      محیط برنامه Pie Control
Pie Control

برای استفاده از برنامه Pie Control لازم است تمام مجوزهای لازم را در ابتدای کار به آن بدهید، سپس اپ را باز کنید و تنظیمات دکمه ها را انجام دهید. برای اضافه کردن دکمه های ناوبری گوشی، آنها را می توانید در ناحیه ای از صفحه که دوست دارید جانمایی کنید که مثلا ممکن است گوشه صفحه یا کناره های آن باشد. بعد از این کار دکمه ها به شکل کلوچه (گرد) ظاهر می شوند و می توانید از آنها بهره ببرید.

۲٫Simple Control

محیط برنامه Simple Control
Simple Control

Simple Control هم دسترسی های خاصی را برای اجرا شدن و عملکرد صحیح نیاز دارد، تفاوت آن با برنامه قبلی این است که فقط دکمه های ناوبری را به روی صفحه اضافه می کند این برای کسانی که نمی خواهند صفحه را با دکمه های اضافی دیگر شلوغ کنند، مفید است.

۳٫Back Button – Assistive Touch

                                         محیط برنامه Back Button - Assistive Touch
Back Button – Assistive Touch

چنان که از نام برنامه Back Button – Assistive Touch پیداست، این اپ، استایل منحصر به فردی به دکمه های لمسی اندروید و به ویژه دکمه Back می دهد. شما می توانید فقط دکمه بازگشت (Back) را به صفحه اضافه کنید و هیچ دکمه دیگری قرار ندهید شاید لازم باشد این دکمه را برای بعضی برنامه ها دم دست داشته باشید و نخواهید با گذاشتن دکمه های دیگر صفحه را شلوغ کنید.

Handy Soft Keys – Navigation Bar

محیط برنامه Handy Soft Keys - Navigation Bar
Handy Soft Keys – Navigation Bar

دانلود از گوگل پلی

برنامه Handy Soft Keys دکمه های لمسی اندروید شامل دکمه هوم، بازگشت و فعالیت های اخیر را شبیه سازی می کند که دو دکمه هوم و فعالیت های اخیر مجوزهای خیلی زیادی لازم ندارند.

به محض بالا آمدن گوشی پس از روشن کردن، این برنامه بوت می شود و در پس زمینه عمل می کند.

 

۵٫Floating Soft Keys (روت)

محیط برنامه Floating Soft Keys ROOT
Floating Soft Keys ROOT

دانلود از گوگل پلی

برنامه Floating Soft Keys بر خلاف نرم افزارهای قبلی نیازمند روت گوشی می باشد. با این اپ دکمه های لمسی را می توانید تغییر اندازه داده و هر جایی از صفحه که دوست داشتید قرار دهید.

۶٫Virtual SoftKeys

محیط برنامه Virtual SoftKeys
Virtual SoftKeys

دانلود از گوگل پلی

Virtual SoftKeys برعکس برنامه قبلی روت نمی خواهد، این برنامه به سادگی تنظیم می شود و به جز اسمارت فون های اندرویدی با تبلت ها هم به خوبی سازگار است. این اپ به ویژه برای کسانی که دکمه های سخت افزاری گوشی شان خراب شده، مفید می باشد.

۷٫Simple Pie

محیط برنامه Simple Pie
Simple Pie

دانلود از گوگل پلی

Simple Pie برای کسانی که در استفاده از دکمه های گوشی خود مشکل دارند، کاربرد دارد. با این نرم افزار شما می توانید دکمه های هوم، بازگشت، فعالیت های اخیر و قفل را با استایل کلوچه، به کناره های صفحه خود بیفزایید.

۸٫Pie Controls — Navigation Gestures

محیط برنامه Pie Controls — Navigation Gestures
Pie Controls — Navigation Gestures

دانلود از گوگل پلی

در برنامه Pie Controls هم مانند دیگر نرم افزارهای این فهرست کافیست از یک گوشه صفحه به سمت مقابل سوایپ کنید تا منوی عملکرد دکمه های ناوبری برنامه نمایان شوند. این برنامه در دو سطر به شکل گرد، دکمه های گوناگونی را در اختیارتان می گذارد تا تجربه بهتری در مدیریت گوشی داشته باشید.

۹٫Swiftly Switch

محیط برنامه Swiftly Switch
Swiftly Switch

دانلود از گوگل پلی

Swiftly Switch به شما امکان مرتب کردن برنامه های اخیر را در محیط دایره ای شکل و شناور منوی خودش می دهد. به جز این، شما می توانید دکمه های میانبر به این منو اضافه کنید. به منظور باز کردن منوی دایره ای برنامه Swiftly Switch ، کافیست از گوشه صفحه به سمت دیگر سوایپ انجام دهید تا به امکانات و دکمه های آن دسترسی داشته باشید.

همچنین ببینید

اینستارویال – اینستاگرام پیشرفته غیر رسمی با امکانات …

بکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه ها در بین کاربران می باشد.  قابلیت …

error: لطفا کپی نکنید