صفحه اصلی / آموزش / آموزش پیش بینی ترافیک جاده ها با گوگل مپ در اندروید

آموزش پیش بینی ترافیک جاده ها با گوگل مپ در اندروید

آموزش پیش بینی ترافیک جاده ها با گوگل مپ در اندروید

 

 

آموزش پیش بینی ترافیک جاده ها با گوگل مپ در اندروید

 

برنامه گوگل مپ اندروید امکانات زیادی دارد که خیلی ها از وجود این امکانات بی اطلاع هستند. اطلاعاتی درباره پیش بینی ترافیک ، گزارش تصادف جاده ای، دوربین های کنترل سرعت گزارش شده و غیره. در این آموزش قصد داریم یک قابلیت مخفی Google Maps را به شما کاربران دانلودها یاد دهیم که به وسیله آن بتوانید ترافیک ساعات آینده را هم پیش بینی کنید.

Google Maps پیش بینی ترافیک چند ساعت بعد را هم انجام می دهد!

پیش بینی ترافیک گوگل بر اساس چند فاکتور مختلف انجام می شود از جمله این فاکتورها، سنسورهای عمومی خود گوگل در برخی کشورها، داده های GPS و آنالیز سوابق ترافیک مسیر مورد نظر، هستند.

همه این پارامترها کمک می کنند که پیش بینی دقیق و در لحظه ای از وضعیتی ترافیکی پیش رو داشته باشید. این قابلیت می تواند ترافیک آینده را پیش بینی کند. در اکثر بخش ها این قابلیت دقیق عمل می کند مگر اینکه تغییری در الگوها، مثل به وجود آمدن ساختمان های جدید یا وقوع تصادف در مسیر، رخ داده باشد.

 

چطور ترافیک را با گوگل مپ پیش بینی کنیم؟

برای دیدن پیش بینی تراکم خودروها در مسیری که قرار است طی ساعت های آینده به آنجا بروید، ابتدا وارد گوگل مپ اندروید خود شوید و دکمه آبی مسیردهی را از پایین سمت راست بزنید.

 

حالا برای مسیر نقطه مبدا و مقصد را تعیین کنید تا بهترین مسیر به شما پیشنهاد شود.

اینجا ترافیک زنده مسیر انتخاب شده را با رنگ قرمز و آبی می بینید. با کلیک روی دکمه سه نقطه عمودی وارد تنظیمات گوگل مپ شوید.

                                                                    ورود به تنظیمات
Google Maps

گزینه set depart & arrive time را انتخاب کرده و در پنجره پاپ آپ باز شده بعد از آن، ساعت و تاریخ حرکت به سمت جایی که قصد عزیمت به آن را دارید تعیین کنید.

گوگل مپ به طور خودکار یک مسیر در ساعتی که برایش تعیین کردید، با پیش بینی کردن ترافیک احتمالی در آن موقع را به شما پیشنهاد می کند.

                                                              مشاهده پیش بینی ترافیک جاده با گوگل مپ

همچنین ببینید

چگونه دکمه های لمسی اندروید را به شکل کلوچه تغییر دهیم؟

  استفاده از منوهای شناور و تنظیمات این چنینی بین کاربران اندروید، شهرت خاصی پیدا …

error: لطفا کپی نکنید