صفحه اصلی / آموزش / آموزش نصب افزونه در مرورگر کروم اندروید

آموزش نصب افزونه در مرورگر کروم اندروید

آموزش نصب افزونه در مرورگر کروم اندروید

مرورگر کروم اندروید به طور پیش فرض روی این سیستم عامل نصب است و بسیاری از کاربران برای وب گردی از گوگل کروم استفاده می کنند. نسخه کامپیوتر و موبایلی این مرورگر وب شباهت های زیادی به هم دارند به جز اینکه در نسخه موبایل محدودیت هایی وجود دارد.

زرگترین محدودیتی که در نسخه اندروید این برنامه دیده می شود ، عدم امکان نصب افزونه ها می باشد. شما نمی توانید روی کروم اندروید اکستنشن یا همان افزونه نصب کنید و گوگل هم هیچ برنامه ای برای فعال کردن این قابلیت ندارد. اما همیشه راهی برای برداشتن محدودیت ها پیدا می شود.

چگونه از افزونه های کروم در اندروید استفاده کنیم؟

پس فهمیدیم که روی خود گوگل کروم اندروید نمی شود افزونه نصب کرد. هیچ راه مستقیمی هم برای انجام این کار وجود ندارد. به همین جهت ما از مرورگر دیگری استفاده می کنیم که از افزونه های کروم پشتیبانی می کند. برای این آموزش مرورگر Kiwi Browser را به شما معرفی می کنیم که بر پایه کرومیوم ساخته شده و شباهت زیادی به خود کروم دارد.

۱٫دانلود مرورگر کیوی Kiwi Browser و افزونه های کروم

                                                                   محیط مرورگر Kiwi Browser
Kiwi Browser

دانلود از گوگل پلی

بعد از دانلود و نصب آخرین نسخه مرورگر کیوی، آن را باز کنید تا افزونه ها را دانلود کنید برای رفتن به صفحه افزونه ها، در Kiwi Browser روی سه نقطه عمودی بالا سمت راست کلیک کنید و از منویی که باز می شود گزینه Extensions را لمس کنید.

                                                                        رفتن به بخش مدیریت افزونه ها در Kiwi Browser
افزونه های کیوی

 

۲٫فروشگاه تحت وب کروم

بعد از رفتن به صفحه افزونه ها با یک محیط خالی مواجه می شوید اینجا وسط صفحه یک لینک با عنوان Kiwi Web Store دیده می شود که این جا، همان جایی است که می توانید افزونه های کروم دسکتاپ را دانلود کنید.

 

۳٫مدیریت افزونه ها

وقتی افزونه های مورد نظر خود را دانلود کردید دوباره به صفحه افزونه ها برگردید تا فهرست آنها را ببینید. از اینجا می توانید اکستنشن ها را غیر فعال کرده یا حذف کنید. به جای این کار می توانید عبارت chrome://extensions را در مرورگر وارد کنید تا به این صفحه منتقل شوید.

                                                                             مدیریت افزونه ها در KiWi Browser
مدیریت افزونه ها

از آنجایی که برخی از اکستنشن ها مخصوص کامیپوتر ساخته شده اند آن استفاده ای که در کامپیوتر دارند برای نسخه موبایل شان معنی پیدا نمی کند. با این وجود همیشه می توانید با رفتن به منوی سه نقطه عمودی به شکل دستی به همه افزونه ها دسترسی داشته باشید.

روش دیگر برای گرفتن اکستنشن باز کردن نسخه دسکتاپ سایت می باشد. به طور مثال بعضی سایت ها نسخه موبایل شان به درستی کار نمی کند ولی در نسخه کامپیوتر امکانات شان به طور کامل در دسترس قرار می گیرد.

                                                                          باز کردن سایت ها به شکل دسکتاپ
نسخه دسکتاپ سایت

کدام افزونه های کروم در گوشی کار می کنند؟

شاید تجربه استفاده از همه افزونه ها در نسخه موبایل عین کامپیوتر نباشد اما ارزش امتحان کردن را دارند. افزونه Recaptcha solver ، HTTPS Everywhere و View Image از جمله معروف ترین اکستنشن هایی هستند که با روش ذکر شده می توانید از آنها استفاده کنید.

البته توقع نا به جایی است که منتظر باشیم توسعه دهنگان نسخه مخصوص موبایل افزونه های خود را تولید کنند اما به هر حال همیشه این امکان وجود دارد که بتوانید از افزونه های موجود برای دسکتاپ، در مرورگر کروم اندروید خود استفاده کنید.

همچنین ببینید

چگونه Focus Mode سلامت دیجیتال گوگل را در اندروید ۱۰ فعال کنیم؟

سلامت دیجیتال گوگل (Digital Wellbeing) مجموعه ابزارهایی است که برای جلوگیری از اعتیاد به استفاده …

error: لطفا کپی نکنید